Haber

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, bilişim ve teknoloji alanında İzmir’in önünü açacak projeleri hayata geçirecek.

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, bilişim ve teknoloji alanında İzmir’in önünü açacak projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Hamza Dağ, İzmir Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği üyeleriyle bir otelde düzenlenen programda bir araya geldi.

Dağ, burada yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetlerinin yerel sorunlara çözüm bulmak için gerekli çalışmaları yaptığını, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin makul taleplerini geri çevirmediklerini belirtti.

Narlıdere ve Buca metroları, Yeşillik Caddesi’nin Büyükşehir Belediyesi ağına dahil edilmesi, Bornova ilçesinde Özkanlar Mahallesi pazar yeri sorunu gibi konularda hükümetin yerel yönetime verdiği desteği anlatan Dağ, “Arkadaşlarınız bu konuda iyiler. mazeretleri var ama tek bir mazeretleri yok. Sadece Büyükşehir Belediyesi mi? Depremden sonra (2020’de) Konak Belediyesi, ‘Yeni belediye binası yapacağız, belediye binamız depreme dayanıklı değil, bir düzenleme yapar mısınız’ dedi. Bize 100 milyon liralık kredi mi verilecek?’ “Biz de bunu yaptık. Daha sonra binanın yapımından vazgeçtiler.” dedi.

Toplu ulaşımda “90 dakika” uygulamasını hayata geçireceklerini, su tarifelerinde yüzde 50 indirim yapacaklarını, belediye ihalelerini sosyal medya hesaplarından canlı yayınlayacaklarını belirten Dağ, şöyle konuştu:

“Ulaştırma Bakanlığımız Çandarlı Limanı ve çevresi üzerinde çalışıyor. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak o çalışmaya katkıda bulunacağız. Yenilenebilir enerji konusunda faaliyete geçireceğiz. Yeni bir organize sanayi bölgesi üzerinde çalışacağız. İzmir’i Türkiye’nin en büyük kenti haline getirmeliyiz. Bacasız fabrika inşa etmek amacıyla bilim ve sağlık turizminin merkezi haline getirilecek.” “Ankara nasıl savunma sanayinin merkezi haline geldiyse, biz de İzmir’in bilişim, teknoloji ve teknokent açısından önünü açacak çalışmaları hayata geçireceğiz.”

İzmir’deki kronik sorunların ertelenip bir kenara bırakılmasına artık izin vermeyeceklerini vurgulayan Dağ, “Yazacağımız asıl hikaye, insanların kalbini kazanma hikayesi olacak.” söz konusu.

Dağ, programı kapsamında Demokratik Sağlık Sen İzmir Şubesi üyeleriyle de bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu