Haber

Almanya’nın Hamburg Havalimanı’nda saldırganın rehin tuttuğu çocukla endişeli bekleyiş

Almanya’nın Hamburg Havalimanı’nda bir kişi bariyerleri aşarak otomobiliyle aprona çarptı. Havaya ateş eden saldırgan, elindeki molotof kokteylleriyle ateş yakmaya çalıştı ve araçtaki 4 yaşındaki çocuğunu rehin aldı. Havalimanı uçuş trafiğine kapatılırken, tedirgin bekleyiş sürüyor.

HAVALİMANINA GİRDİ VE ARACINI UÇAĞIN ALTINA PARK ETTİ

Almanya’nın Hamburg Havalimanı’nda saat 20.00 sıralarında silahlı bir kişi plakasız Audi aracıyla bariyerleri aşarak havalimanı apronuna çarptı. Havaya iki el ateş eden saldırganın molotof kokteyli ile ateş yakmaya çalıştığı söylendi. Saldırgan, arabasını tarifeli bir uçuşun altına park etti.

4 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU REhin Aldı

Federal polis sözcüsü Thomas Gerbert, saldırganın araçtan iki yanan şişeyi atarak yangın çıkarmaya çalıştığını ve havaalanı itfaiyesinin şişeleri söndürmeyi başardığını söyledi. Daha sonra federal ve eyalet polisinin saldırganın bulunduğu aracı çevrelediği, özel kuvvetlerin saldırganı ikna etmeye çalıştığı belirtildi. Saldırganın 4 yaşındaki çocuğunu da rehin aldığı belirtildi.

EŞİ POLİS ÇAĞIRDI

Saldırganın eşinin daha önce çocuk kaçırılma olayını eyalet polisine bildirdiği belirtildi. Federal polis, ihtiyati tedbirler nedeniyle şu anda kalkış ve inişin mümkün olmadığını duyurdu. Bazı uçuşların rotaları değiştirildi, bazı uçuşlar ise iptal edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu