Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: Ankara-Sivas hızlı treniyle 125 binden fazla kişi seyahat etti

Bakan Karaismailoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Ankara-Sivas hızlı tren hattının mega projelerin ortasında yer aldığını, bu güzergahın açılmasıyla birlikte hızlı tren hattının uzunluğunun 2 bin 228 kilometreye ulaştığını bildirdi. .

Türkiye’yi demir ağlarla örmek amacıyla çalışmalarını hızla sürdürdüklerini kaydeden Karaismailoğlu, Ankara-Sivas hızlı tren sınırında bugüne kadar gerçekleştirilen seferlerde 125 binden fazla yolcu taşıdıklarını açıkladı. açıldı.

Güzergâh üzerinde Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli ve Sivas olmak üzere 8 istasyon bulunduğunu hatırlatan Karaismailoğlu, proje ile yaklaşık 1 milyon 400 bin vatandaşın hızlı trenle seyahat etme imkanına kavuştuğunu belirtti.

Bu hattın İstanbul-Sivas’ın ortasında seyahat imkanı sağladığını vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımızı hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde sevdiklerine ulaştırıyoruz. Hattımızla Ankara-Sivas mesafesini 603 kilometreden 405 kilometreye indirdik. Demiryolu seyahat süresini 12 saatten 2 saate, Ankara-Yozgat arası 1 saat.

Hatta 66 kilometre uzunluğunda 49 tünel, 27 kilometre uzunluğunda 49 viyadük yaptık. Projenin en uzun tünelini 5 bin 125 metre ile Akdağmadeni’nde, en uzun demiryolu viyadüğünü ise 2 bin 220 metre ile Çerikli-Kırıkkale’de yaptık. Türkiye’nin en yüksek ayağı olan demiryolu viyadüğünü 89 metre yüksekliğiyle Elmadağ’a yaptık.söz konusu.

haberpehlivankoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu