Haber

Başkan Osman Zolan Miraç Kandilini Kutladı

Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Lider Osman Zolan, “Bu mübarek gecenin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, tüm insanlığın Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum.” Başta Denizlili hemşehrilerim olmak üzere İslam alemi.”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Miraç Kandili dolayısıyla bir açıklama yayınladı. Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ilahi huzura yükseldiği gece olarak kabul edilen kutsal Miraç Kandil’ine bir kez daha ulaşmanın huzuru ve tatminini yaşadıklarını belirten Önder Osman Zolan, “Kalplerimizin olağanüstü bir coşku yaşadığı bu güzel gecede Peygamber Efendimiz (sav)’in kutlu yolculuğunun manasını anlamaya çalışmalı, birlik ve beraberliği desteklemeliyiz.” “Daha fazla dikkat etmeli ve hatalarımızı telafi etmeye çalışmalıyız. Mucizelerle dolu bu kutsal gecede her samimi dua, kendimizi bulmamızın ve Yüce Rabbimiz’in huzuruna kabul olmamızın en güzel yollarından biridir.”

Bu kutsal gecenin insanlık için bir fırsat olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Mucize, en zor zamanlarımızda bile bir çıkış yolu olduğunu ve Cenab-ı Hakk’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren müstesna zaman dilimlerinden biridir. Allah bizi böyle gecelerin kıymetini bilenlerden eylesin. Bu mübarek geceyi fırsat olarak değerlendiriyoruz.” Tüm günahlarımızdan arınmak için bilmeli ve tövbe etmeli, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp ellerimizi semaya açıp yüce Rabbimiz’e dua etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bu mübarek gecenin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimizden niyaz ediyor, başta Denizlili hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutluyoruz. tebrikler.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu