Ekonomi

Borsa İstanbul haftanın son iş gününe düşüşle başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,98 düşüşle 9.431,16 puandan başladı.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

BIST 100’ün günün ilk saatlerinde İsrail’in İran’a yönelik saldırı düzenlediğine dair çıkan haberlerden etkilenerek güne negatif başladığı görülüyor. Benzer etki Asya piyasalarında da görülürken Asya endeksleri günü genel olarak ekside kapattı. Emtia piyasasında ise kısa süreli bir yükseliş gerçekleşti. Borsa İstanbul ise %1’e yakın düşüşle başlarken ilk işlemlerde düşüşün yarım puana kadar çekildiği görüldü.

BIST 100, dünkü işlemlerde sabit kalarak günü 9.564,59 puandan kapatmıştı. BIST 100’de dün 51 hisse değer kaybetti, 47 hisse ise değer kazandı. Endeksin işlem hacminde bir düşüş görülürken günlük işlem hacmi 84,9 milyar TL olarak gerçekleşti. Bu işlem hacmi toplam hacmin %67,5’ini oluşturdu.

BIST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BIST 100 hisseleri arasında güne yükselişle başlayan başında şunlar sıralandı:

  • SDTTR
  • TKFEN
  • OTKAR
  • ASELS
  • TUPRS

BIST 100’de ALARK, CWENE, EKGYO, AEFES ve DOAS payları ise güne düşüşle başlayan hisselerin başında yer aldı.

Borsa İstanbul genelinde ise KARSN, EDIP ve YGYO payları güne tavan fiyatından başlayarak en çok yükselen hisseler arasında yer aldı. CMENT, ALARK ile birlikte taban fiyatına gerileyerek açılışta en çok düşen hisseler oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu