Haber

Depremden etkilenen çocuklara sarı destek

Kahramanmaraş’ta konteyner kentte ‘2 Kasım Dünya D Vitamini Günü’ kutlandı

 

Depremden etkilenen çocuklara sarı destek

 

Reçetesiz sektörün lider firması Orzaks İlaç ve Doğu Pediatri Derneği, 2 Kasım Dünya D Vitamini Günü kutlamaları kapsamında Kahramanmaraş’ta beyin sarsıntısı geçiren çocuklarla bir araya geldi. D vitamininin çocuklar ve yetişkinler için değeri vurgulanırken, D vitamininin çocuklar ve yetişkinler için değeri vurgulandı. Seminerde çocuklar için hazırlanan aktivite alanında illüzyon gösterileri, dans yarışmaları ve palyaçolarla doyasıya eğlendiler.

OTC şubesinin lider firması Orzaks İlaç, D vitamini eksikliğine dikkat çekmek amacıyla “7’den 70’e Sarı Takviye” diyerek gelenekselleştirdiği Dünya D Vitamini Günü kutlamalarını 2 Kasım’da düzenledi Doğu Pediatri Derneği .Kahramanmaraş’ta depremzedelerle buluştu.  Yüz boyama, illüzyon gösterileri ve çeşitli oyunlarla çocuklara hoş bir anı bırakılırken, ailelere de sempozyum verilerek D vitamininin çocuk sağlığına etkileri anlatıldı.

Doğu Pediatri Derneği çocuk doktorları yaptıkları konuşmalarda, konteyner kentlerdeki çocukların çeşitli nedenlerle yaşıtlarına göre daha güçlü bir yaşam sürdüklerine ve D vitamini desteğine daha fazla ihtiyaç duyduklarına dikkat çekti. Toplantıda konteyner kentte yaşayan ailelere Okyanus Vitamini D3 kitleri da dağıtıldı. Çocuklara güneş kadar parlak bir anı kaldı.

Orzaks İlaç Genel Müdürü Yunus Emre Alimoğlu klasik hale getirdikleri 2 Kasım Dünya D Vitamini Günü’nü bu yıl depremzedelerle kutlamak için Kahramanmaraş’ta olduklarını belirtti. Alimoğlu; “Depremden en çok çocuklar etkileniyor. Bugün Doğu Pediatri Derneği’ndeki öğretmenlerimizle D vitamininin sağlık üzerindeki etkilerini konuştuk. Her ne kadar salgın döneminde D vitamini toplumda bağışıklık sistemini desteklediği kabul edilse de aslında D vitamini çocuklarda normal büyüme ve kemik gelişimi için gerekli. Etkinlikte ailelerimize D vitamininin değerini anlattık. Burada çocuklara yönelik çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Burada olmak, çocuklarla vakit geçirmek bizim için çok değerliydi” dedi.

Geçtiğimiz yıl İstanbul Darülaceze Müdürlüğü’nde kalan yaşlıların yanındayken bu yıl Kahramanmaraş’ta afetzede çocukların yanında olduklarını belirten Alimoğlu, 7’den 7’ye Türkiye’nin D vitamini ihtiyacına dikkat çekmeye devam edeceklerini belirtti. 70 Sarı Ek Projesi.

Orzaks İlaç Pazarlama Müdürü Müge Turan, “ Ülkemiz güneş ülkesi olmasına rağmen toplumumuzda D vitamini eksikliği oldukça yaygındır. Aslında sadece ülkemizde değil tüm dünyada çok yaygın. Bu nedenle her yıl 2 Kasım tüm dünyada Dünya D Vitamini Günü olarak kutlanıyor. Orzaks İlaç olarak her yıl bir klasik haline getirdiğimiz D vitamini kutlamalarımızı bu yıl da Kahramanmarşa’da gerçekleştiriyoruz. Zorlu koşullar altında hayatta kalmaya çalışan konteyner şehir sakinlerinin sağlıklı ve güçlü kalabilmeleri için D vitamini düzeylerinin önemine dikkat çekmek amacıyla Dünya D Vitamini Günü’nde Kahramanmaraş’ta olmak istedik. Burada çocuklarımız ve aileleriyle bir araya geldik. “Bu etkinlikte Doğu Pediatri Derneği öğretmenlerimizin desteğiyle burada yaşayan ailelerimize ve çocuklarımıza vitaminlerin önemi konusunda farkındalık kazandırmak istedik.” söz konusu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bozuyukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu