Teknoloji

Google, ChatGPT için ‘Kırmızı Kod’u Yayınladı

Teknoloji dünyasının son dönemlerdeki en değerli gündemlerinden biri olan ChatGPT yapay zeka denir. Temelde bir chatbot olan ChatGPT, bugüne kadar çıkan muadillerine kıyasla, Biraz daha akıllı . Öyle ki bu yapay zeka aracını kullanarak makaleler veya şiirler yazabilir, kod yazabilir ve oyun yapabilirveya merak ettiğiniz rastgele bir şey hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu durum en çok teknoloji devi Google’ı rahatsız etmişe benziyor. Aslında, New York Times’ın tezine göre, Google’ın ChatGPT için bir “” vardır. kırmızı kod Bu kırmızı kodun nedeni ise ChatGPT’nin de teknoloji devi tarafından Google’a potansiyel bir rakip olarak görülmeye başlanmış olması. Google yönetimi, ChatGPT ve bunun gibi yapay zeka teknolojileri yakın gelecekte. Google aramaHizmetine bir darbe vurabileceğine inanıyor.

Google, yapay zekaya her zamankinden daha fazla değer verecek

Edinilen bilgiye göre, şirketin CEO’su Google’daki rahatsızlık bizzat kendisi sundar pichai Pichai’nin kırmızı koda paralel olarak hem yapay zeka, araştırma ve güvenlik birimleriyle toplantıya geldiği, toplantılar düzenlediği ve bu görüşmeler sonucunda işlerin daha çok yapaya kaydırılması talimatını verdiği ifade ediliyor. istihbarat bölümü Üstelik Google sadece ChatGPT rakip yazılımlar yapmakla kalmayacak. Şirket, metinleri fotoğraflara dönüştürüyor. DALL-E.

Aslında, Google’ın ChatGPT rakibi bir yapay zeka aracına sahiptir. ” LAMDA“adlı bu araç, tıpkı ChatGPT gibi çalışıyor. Ancak Google, bu yapay zekayı kullanılabilir hale getirmek için uğraşıyor. isteksiz . Bunun nedeni yapay zekaya tam olarak güvenilmemesidir. LaMDA, ChatGPT gibi zaman zaman hata yapabilir ve alakasız cümleler kurabilir. Böyle bir durumda Google itibarının zedeleneceğine inandığı için yapay zeka aracını kullanılabilir hale getirmez. Ancak gelen son haberler bu durumun yakında değişebileceğinin bir göstergesi…

ChatGPT deneyimimizin görseline aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu