Haber

Güney Kore’de Tünel Faciasında 36 Kişi Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Temmuz ayı başında Güney Kore’de şiddetli yağışlarda 14 kişinin hayatını kaybettiği tünel faciasında gerekli önlemleri almadığı belirlenen 36 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Güney Kore’de 15 Temmuz’da bir haftadır etkili olan şiddetli yağmurun ardından meydana gelen selde 40 kişi hayatını kaybetti. Başkent Seul’ün güneyindeki Cheongju kentinde trafiğe kapatılmayan tünelde sular altında kalan 14 kişi hayatını kaybetti. yakındaki nehrin taşması sonucu. Yaşanan trajedinin ardından yetkililer harekete geçti. Yurt genelinde etkili olan sağanak yağış sırasında uyarıları dikkate alınmayan 36 görevli hakkında soruşturma başlatıldı. Güney Koreli yetkililer gerekli önlemleri almamakla suçlanıyor. Güney Kore’nin Hükümet Politikasına Uyumdan Sorumlu Bakanı Bang Moon-kyu, South, “Birçok durumun uyarıları dikkate almaması ve uyarılara rağmen önlem almaması sonucunda sel meydana geldi. Olay günü üç uyarı yapıldı. tünelde olabileceklere karşı.” Bang, hataların tespit edileceğini ve gerekirse seçilerek göreve gelenlerin dahi hatalı olduğu tespit edilirse görevden alınacağını söyledi.

14 kişinin sular altında kaldığı tünelde 15 araç mahsur kaldı. Yetkililerin günlerce tünelde mahsur kalan araçları çıkarmaya çalıştığı olayda sadece 9 kişi hayatta kaldı.

Geçen yıl, Seul’de bir apartman dairesinde mahsur kalan bir genç kadın ve bir kadın da dahil olmak üzere 11 kişi, Güney Kore’de rekor yağmurlarda hayatını kaybetti. – Seul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu