Haber

HEDEP 2024 Yerel Yönetim Seçimlerine kendi adaylarıyla çıkacak

HEDEP Eş Başkanı Tülay Hatımoğulları Oruç, “31 Mart 2024’te yapılacak Yerel Yönetim Seçimlerinde Türkiye’de birinci ve ikinci olduğumuz ilçe, belediye ve büyükşehirlerde kendi adaylarımızla yarışmaya karar verdik. ” söz konusu.

Oruç, otelde kentteki gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda partisinin Yerel Yönetim Seçimlerine yönelik çalışmalarını anlattı.

Seçimde bir perspektif oluşturmak için kamuoyunun görüşlerine başvurduklarını belirten Oruç, “Halkımızın bizden çok net bir talebi vardı: ‘Bu yerel seçimlerde HDP ya da yeni ismimizle HEDEP görülmeyecek ve görmezden gelinmeyecek’ 2019’da ya da geçen Mayıs ayındaki seçimlerde olduğu gibi ‘Görülmeyeceğimiz, aynı masaya oturmayacağımız bir ittifak istemiyoruz.’ Halkımızın bu taleplerini Türkiye’deki konjonktürün ve siyasi gelişmelerin de farkında olarak değerlendiriyoruz.” dedi.

Oruç, seçim ittifaklarının demokratik temelde açık ve şeffaf yapılması halinde ittifak içinde olacaklarını belirterek, “Aksi takdirde ‘HDP bize oy versin ama bıraksın’ gibi bir yaklaşımı kabul etmeyeceğimizi beyan ettik. Kenarda kalın, HEDEP bizim tarafımızda görülmemeli’. Bunu Adana kamuoyunun da bilmesini istiyoruz.” “İstiyorum çünkü bu gerçekten Adana Büyükşehir Belediyesi ve bizim için çok önemli.” dedi.

Yerel seçim stratejileri hakkında bilgi veren Oruç, “Türkiye’de birinci ve ikinci olduğumuz ilçe, belediye ve büyükşehirlerde kendi adaylarımızla yarışacağımıza karar verdik.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu