Haber

İtalya’nın eski başbakanı Silvio Berlusconi hayatını kaybetti

İtalyan basını, sağcı koalisyonun ortaklarından Forza Italia (FI) partisinin eski başbakanı ve başkanı Silvio Berlusconi’nin hayatını kaybettiğini duyurdu.

5 Nisan – 19 Mayıs tarihleri ​​arasında San Raffaele Hastanesi’nde 45 gün boyunca akciğer enfeksiyonu tedavisi gören ve kronik lösemi teşhisi konulan 86 yaşındaki başkan, 9 Haziran’da yeniden hastaneye kaldırıldı. Berlusconi’nin doktorları Alberto Zangrillo ve Fabio Ciceri, yaptıkları açıklamada, “Başkan Berlusconi, hematolojik hastalığıyla ilgili önceden planlanmış bazı testlerden geçmek üzere hastaneye kaldırıldı.”

İTALYA’NIN TOPLAMDA EN UZUN SÜRE BAŞBAKANI OLDU

Berlusconi’nin 9 Haziran’da hastaneye kaldırılmasının ardından basında çıkan haberlerde Berlusconi’nin ağır bakımda olmadığı ancak geceyi hastanede geçireceği belirtildi. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, cumhurbaşkanının hastaneye kaldırılmasının öngörülen teftiş süreci çerçevesinde olduğunu kaydetti.

Silvio Berlusconi, bu yıl ilk kez 28-30 Mart tarihlerinde Milano’daki San Raffaele Hastanesine kaldırıldı. Berlusconi’nin ikinci hastaneye yatışı çok daha uzun sürdü. 5 Nisan’da kalp ve damar rahatsızlıkları nedeniyle hastaneye kaldırılan ve aynı zamanda burada kronik lösemi teşhisi konulan Berlusconi, 16 Nisan’a kadar ağır bakımda kalarak 45 gün tedavi gördü ve 19 Mayıs’ta taburcu oldu.

İtalya’da ‘1994-2011 yılları arasında toplamda en uzun süre başbakanlık yapan isim’ olan Berlusconi, Eylül 2020’de Kovid-19’a yakalanmış ve iki haftalık hantal bir tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuşmuştu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu