Haber

İYİ Parti’de ‘Edirne’ Krizi Sürüyor: 66 Kişi Daha İstifa Etti

İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Serpil Balcı Gören ve yönetim kurulu üyeleri görevlerinden ve partiden istifa etti. Bu istifalarla birlikte UYGÜN Parti’de iki günde 150 kişi istifa etti.

Serpil Balcı Gören, merkez ilçe başkanlığında yönetim kurulu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında, “Cesur bir Türk kadını olarak, iktidara geldiği İYİ Parti’nin yılmaz askeri olmaktan her zaman gurur duymaktadır. lider bir kadındır.”

İYİ Parti Genel Merkezi’nin il başkanı atamasında Edirne’deki iradeyi hiçe saydığını öne süren Gören, demokrasi adına milletvekili aday adaylığı eğilim yoklaması yapan genel merkezin parti tüzüğünün 26. maddesini de yok saydığını savundu. demokrasinin adı.

“Her türlü haksızlığa karşı mücadele etmek için bu yola çıktım. Bu adaletsiz ortama teslim olursam kendimle çelişmiş olurum” diyen Gören, kimsenin adalete olan inancını gölgelemesine izin vermeyeceğini sözlerine ekledi.

Gören, “Genelkurmay’ın bu haksız tavrı neticesinde Edirne Merkez İlçe Başkanlığı görevimden ve delegenin büyük teveccühü ile seçilmek için geldiğim İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Benimle birlikte tüm yönetim kurulu üyelerim görevlerinden ve parti üyeliklerinden istifa kararı aldılar’ dedi.

Gören, bir gazetecinin sorusu üzerine bugün Merkez İlçe Başkanlığı’nda 66 üye ve 150 UYGUN Partilinin istifa ettiğini bildirdi.

Son 2 gün içinde UYGUN Partili Keşan Kaymakamlığı, Edirne İl Genel Meclisi FINE Partisi Küme Sözcüsü Hüseyin Erbay, Edirne Belediye Meclis Üyeleri His Şener ve Ergun Dönmez ve çok sayıda kişi istifa etti.

bornovaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu