Yaşam

İzmir’de tiyatro festivali gerçekleşti

15 günde 19 oyun sahnelendi

İzmir’de tiyatro festivali gerçekleşti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin üçüncüsü düzenlediği İzmir Tiyatrolar Buluşması sona erdi. Alsancak Tarihi Kömür Gaz Fabrikası’nda düzenlenen etkinlikte konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın ışığının her köşeye, salona, ​​sokağa yayılmasını sağlamak için sizlerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. ve şehrin insanları. “Sanat sokakta güzeldir” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i kültür ve sanatın başkenti yapma hedefi doğrultusunda düzenlenen İzmir Tiyatrolar Buluşması, bu yıl üçüncü kez düzenlendi. 15 Ekim’de başlayan İzmir Tiyatrolar Buluşması, 19 oyun ve 2 atölyeyle şehrin dört bir yanında 15 gün boyunca tiyatro şöleni yaşattı. Türk edebiyatının unutulmaz isimlerinden Muzaffer İzgü’nün anısına ithaf edilen 3. İzmir Tiyatrolar Buluşması, 30 Ekim’de Alsancak Tarihi Kömür Gaz Fabrikası’nda düzenlenen etkinlikle sona erdi.

Özuslu: “Birlikte çalışmaya devam edeceğiz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak sanatın ışığının şehrin her köşesine, salonuna, sokağına ve insanına yayılmasını sağlamak için sizlerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Organizasyonun sivil toplum kuruluşları ile yerel dinamikleri sahnede buluşturarak yerel kültüre destek vermesi bizim için büyük bir artı. Tiyatronun yerel kültür ve sanat yaşamını güçlendirebileceğini, yapımcıları ve sivil toplum kuruluşlarını yönetime dahil edebileceğini kanıtlayan bu organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum. “Sanat sokakta güzeldir” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu