Haber

Kandilli Koleji sahibi sendikalı öğretmenlere saldırdı

İstanbul Kadıköy’deki Kandilli Koleji öğretmenleri kaçak çalıştırmaya ve hak gaspına karşı çıktı. Özel Bölüm Öğretmenler Sendikası’na üye öğretmenler, taleplerini iletmek için geldikleri okulda kolej sahibi tarafından saldırıya uğradı.

Kandilli Koleji sahibi İsmail Şilan, okul girişinde sendikalı öğretmenlere saldırdı. Şilan elindeki şemsiyeyle öğretmenlere saldırdı.

Özel Branş Öğretmenler Sendikası ise saldırıya X (eski Twitter) hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi. Mesajda şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul Kadıköy’deki Kandilli Koleji patronu sendikalı üyelerimize saldırdı. Yasal hakları ve sendikal kimlikleriyle kaçak çalışmaya karşı çıkan üyelerimize fiziki müdahalede bulunan kuruma suç duyurusunda bulunacağız. Onurunu korumaya kararlıyız. Özel sektör öğretmenlerinin saygınlığının ve saygınlığının sağlanması ve güvenli çalışma koşullarına sahip olunması. Patronların çalışma biçimi haline getirdiği keyfi uygulamaları ortadan kaldıracağız. Patronlar, “otoritelerinin” sarsıldığı her durumda gerçek yüzlerini ortaya koyacak. Önemli bir alan Eğitim bu patronların elindedir. Bu Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim politikasının karşılığıdır. Sendikamız eğitim ve eğitim emekçilerini patronlara teslim etmeyecektir. Arkadaşlar, Birlikte Durun! Haklıyız, gerçek. bizimle birlikte!” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu