Haber

Kocaeli’de sokak köpeği sorunu büyüyor! Belediye iki ayrı saldırıya rağmen sessizliğini koruyor

Her geçen gün ciddileşen başıboş köpek sorunu, büyük küçük fark etmeksizin endişe yaratmaya devam ediyor. Köpek baskınları sonucu bazıları hayatını kaybederken, bazıları da ağır yaralanıyor.

KOCAELİ’DE KORKUNÇ SALDIRI

Bu saldırılardan biri de önceki gün Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yaşandı. Kentin en işlek caddelerinden biri olan Milli İrade Meydanı’nda ışıkların önünde bekleyen vatandaş, onlarca sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

“SOKAK KÖPEKLERİ ŞEHİR MERKEZİNDE ÇETE OLARAK SEYAHAT EDİYOR”

Köpeğin saldırısı sonucu bacağından yaralanan ve tramvay durağında güvenliğin müdahalesiyle hayatını kurtardığını belirten kişi, “Bu durumdan çok etkilendim. Öyle bir durum değil” dedi. Sokak köpeklerinin şehir merkezinde çeteler halinde dolaşarak şehrin en kalabalık olduğu saatlerde, insanların işe gittiği saatlerde insanlara saldırdığı göz ardı edilmemelidir. Bu durum göz ardı edilemez.” yetkililerin dikkate alması gerekir.

“YETKİLİLER ACİL ÖNLEMLER ALMALI”

Hayatımı zar zor kurtardım. Tramvayın güvenlik personeli olmasaydı ciddi şekilde yaralanabilirdim, vücudum ciddi şekilde parçalanabilirdi. Kimsenin başına bir şey gelmeden acil önlem alınmalı” dedi.

YİNE KOCAELİ! BU KEZ AMAÇ OLARAK ÇOCUĞU ALINDILAR

Kocaeli’de yaşanan bir başka olayda da sokak köpekleri okula giden küçük bir çocuğu hedef aldı. Kandıra ilçesinde sabah saatlerinde okula giden çocuğa çok sayıda köpek saldırdı.

VATANDAŞLAR YARDIMA KOŞTU

Saldırının ardından kaldırımda yürüyen çocuk yere düşerken, köpekler de onu ısırmaya devam etti. Olay anında çevredeki vatandaşlar yardıma koşarak çocuğu ölümden kurtardı.

SALDIRI ANI KAMERADA

O anlar saniye saniye kameralara yansıdı. Sosyal medyada da gündeme gelen sahneler büyük tepki çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu