Teknoloji

Köpek Saldırılarının Sebebi Üzerine Kritik Araştırma: Gelecekte Daha Fazlası Olabilir

İnsanlarda kabahat oranları pek çok farklı çevresel faktöre göre değişmektedir ve sıcaklık ve hava kirliliği gibi faktörler hata oranlarını arttırır.bilinen.

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden bir grup araştırmacı, ‘Ya benzer bir durum köpeklerde varsa?’ ve elde edilen sonuçlar, insanlar ve köpekler arasında davranışsal bir paralelliğe işaret ediyor.

Köpekler sıcak ve güneşli günlerde daha agresif davranırlar;

Hastanelere yapılan toplam 69.525 bildirim incelenerek elde edilen sonuçlar, sıcaklığın yüksek, güneşli ve UV radyasyonunun yüksek olduğu yerler günlerde köpek saldırılarının arttığını ortaya koydu. Ayrıca hava kirliliği oranının yüksek olduğu ve ozon seviyesinin yükseldiği ‘sisli’ havalarda köpeklerin ısırma ve akın etme davranışlarında artış tespit edildi.

2009-2019 ortasını kapsayan ve 8 farklı ilden temin edilenVerilerin tutarlılık gösterdiği belirtildi.

Hava kirlenmeye, sıcaklıklar yükselmeye devam ediyor;

Bunun nedeni iklim krizinin ve çevre kirliliğinin olumsuz etkilerinden kaynaklanmaktadır. Saldırgan hayvan davranışlarının artması konusu da eklenebilir. araç. Örneğin insanlar için de birebir etkilerin olduğu düşünüldüğünde, gezegenimizdeki saldırgan canlıların sayısının gelecekte oldukça artacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu