Haber

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’dan ’19 Mayıs’ mesajı açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporBayram için bir tebrik mesajı yayınladı.

Mesajında, “İlham ve gücün kaynağı milletin kendisidir.” Atatürk’ün, milletin hürriyet ve istikbalinin ancak elbirliğiyle kurtarılacağına yürekten inandığını belirten Ersoy, 19 Mayıs 1919’un bu inancın Anadolu’ya intikal ettiği tarih olduğunu ifade etti.

Bu inancın o günden sonra adım adım beklenen getiriyi ve katılımı gördüğünü anlatan Ersoy, mesajında ​​şunları söyledi:

“Asla unutmamalıyız ki, ilk zafer, insanların mukaddes yolda mücadele etmek için ortaya çıkma cesaretidir. Bu manevi zafer kazanılmazsa, hiçbir zaman fiilî bir gayret olmaz. Dolayısıyla Milli Mücadele’nin başlangıcı da Hz. 19 Mayıs 1919 tarihi bildiğimiz gibi Cumhuriyet’e kadar gitmektedir.Milletin yolda kazandığı ilk zafer, istiklal ve istikbalin ilk günü olarak her zaman hatırlamalıyız.Türk Yüzyılına doğru ilerlerken, Bilin ki o günün mirası her şeyden önce düşüncelerimizde, fikirlerimizde, kalbimizde ve kendimize olan inancımızdadır ve bu şekilde nesillerimize her zerresiyle aktarılacaktır.

Aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehit ve gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu