Haber

Mersin’de Son Kullanma Tarihi Geçen Ürünler Tespit Edildi

Mersin’in merkez ilçesi Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda eserin son kullanma tarihleri ​​geçmesine rağmen satışa sunulduğunu tespit etti. Halkın sağlığını tehlikeye atan iş yeri hakkında yasal süreç başlatılırken, son kullanma tarihi geçen eserler toplanarak imha edildi.

Yenişehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki marketlerde yaptıkları düzenli kontrollerde son kullanma tarihi geçen eserlerin satışa sunulduğunu belirledi. Güvenevler Mahallesi’nde faaliyet gösteren iş yerinde son kullanma tarihi geçmiş eserler toplanarak imha edildi. İş yeri hakkında yasal işlem başlatan polis ekipleri, toplum sağlığını tehlikeye atanlara da aldırış etmiyor.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Halkımızın sağlığı ve güvenliği her zaman önceliğimiz. Zabıta ekiplerimiz denetimlerle etkin bir şekilde çalışıyor. Vatandaşlarımızın bu konuda da dikkatli olması çok önemli. Alışveriş yaparken ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol etmek sağlığımızı korumak için kritik bir adım. Vatandaşlarımız bu tür olumsuz durumları ‘153 Alo Emniyet Müdürlüğü’ hattımızı veya 444 33 54 Yenişehir Umumi Şubemizi arayarak bildirebilirler.” – MERSİN

haber-derik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu