Ekonomi

Notcoin başarısı tekrarlanacak mı? Telegram yeni kripto para birimini tanıttı

Investing.com – Sosyal mesajlaşma platformu Telegram, uygulama içinde dijital ürün ve hizmet alımında kullanılabilecek yeni bir token olan Stars’ı tanıttı.

Telegram’ın CEO’su Pavel Durov, dün platform üzerinden yayımladığı duyuruda Telegram Stars ile mini uygulamaların artık en basit ödeme yöntemiyle dijital hizmetler için ödeme alabileceğini söyledi. Telegram üzerinde her geçen gün genişleyen kripto ekosistemi sayesinde mesajlaşma uygulamasının giderek geniş bir dijital pazar haline gelmeye başladığı görülüyor.

Yapılan açıklamada kullanıcıların Telegram Stars tokenlerini Apple (AAPL), Google (GOOGL) veya PremiumBot gibi platformlarda uygulama içi satın alım yoluyla edinebileceği açıklandı. Ardından bu kripto varlıklar, Telegram oyunları, e-kitap, online kurslar gibi hizmetler için kullanılabilecek. Bununla birlikte Telegram, geliştiricilerin hizmetleri yoluyla kazandıkları kripto varlıkları ekosistemin ana varlığı Toncoin’e (TON) dönüştürmelerine izin verecek. Böylece Stars varlıklarının kullanım alanı daha da geniş olacak.

Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için KAZAN kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Notcoin benzeri yeni bir kripto para

Telegram tarafından desteklenen Toncoin ekosistemi, son aylarda yoğun ilgi görürken bu ekosistem içinde geliştirilen Notcoin (NOT), büyük borsalarda listelenmeye başladıktan sonra önemli bir değer artışı gördü. NOT, geçen ayın ortasında Binance’te listelendikten sonra ortalama 0,005 dolar seviyesinde dengelendi.

Ay sonuna doğru yükselişe başlayan NOT, 2 Haziran günü 0,029 dolara kadar yükselirken %500’ü bulan değer artışı sağladı. Zirve sonrası bir miktar geri çekilen kripto para, şu an 0,02 dolar bandında yatay hareket ediyor.

Telegram Stars’ın da Notcoin gibi platform üzerindeki mini uygulamalar için kullanılacağı bildiriliyor. Notcoin, kısa sürede en büyük 50 kripto varlık arasına girerek önemli bir başarı elde ettikten sonra ekosistem içinde yeni varlıkların geliştirilmesi süreci de hızlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu