Ekonomi

Pazar Sonrası Faaliyetler: Amazon, Apple, Meta

Piyasa Kapanışından Sonra Hisse Senedi Fiyat Değişiklikleri:

Amazon (NASDAQ: AMZN ) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek kazançları ve hisse başına kazanç açıklamasının analistlerin tahminlerini aşmasının ardından %8,8 arttı. Amazon ayrıca 2024’ün ilk çeyreği için olumlu bir gelir görünümü sağladı.

Meta Platformlar (NASDAQ: META ) hisseleri, üç aylık mali rakamların ve piyasa analistlerinin beklentilerini aşan geleceğe yönelik faiz tahminlerinin açıklanmasının ardından %15 arttı. Şirket ayrıca hissedarlar için beklenmedik bir haber olan ilk temettüsünü de duyurdu.

Snap (SNAP) hisseleri, Meta Platforms’un olumlu mali sonuçlarının pazarın sosyal medya segmentindeki şirketlerin görünümünü aydınlatmasıyla %5 arttı. Pinterest (PINS) hisseleri %4,5 arttı.

Elma (NASDAQ: AAPL ) hisseleri, şirketin mali sonuçlarının hem gelir hem de faiz açısından analistlerin tahminlerini aşmasına rağmen %2 düştü. Güçlü finansal performansa rağmen sonuçlar yatırımcıları pek etkilemedi.

Clorox’un (CLX) hisseleri, şirketin analistlerin beklentilerini aşan mali sonuçlar açıklamasının ve yıl için mali tahminlerini iyileştirmesinin ardından %5 arttı. Bu gelişme, siber saldırı nedeniyle yaşanan aksaklıkların ardından toparlanmaya işaret ediyor.

Deckers Brands’ın (DECK) hisseleri, şirketin mali sonuçlarının hem geliri hem de faiz taleplerini aşması ve şirketin gelecekte güçlü mali performans öngörmesinin ardından %6 arttı. Şirket, elde edilen sonuçların tamamını HOKA ve UGG markalarının başarısına bağladı.

Skechers USA (SKX) hisseleri, şirketin dördüncü çeyrek mali sonuçlarını açıklamasının ve ilk çeyrek ve tüm yıl için piyasa analistlerinin beklentilerinin altında kalan mali tahminler sunmasının ardından %11 düştü.

Atlassian (TEAM) hisseleri, şirketin çeyrek için olumlu mali sonuçlar bildirmesine rağmen %10 düştü. Finansal tahminler tatmin edici olsa da araştırma ve geliştirme harcamalarının beklenenden yüksek olması yatırımcılarda endişeye yol açmış olabilir.

kaydeden Louis Juricic

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu