Yaşam

Pera Learning’den 19 Mayıs Programı: Gençler ve yetişkinler için yaratıcı heykel atölyeleri

Pera Müzesi Eğitim Programları, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı iki tür atölye ve stantla kutluyor. 13-17 yaş grubuna yönelik “Telaşa Hareket Katan Tasarımlar” ve “Bedenin Hareketi, Heykelin Biçimi” atölyeleri 19 Mayıs’ta Pera Müzesi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Eğitim Programları, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için heykel atölyeleri ve rehberli stant türleri düzenliyor. “Telaşa Hareket Katan Tasarımlar”Ve “Vücudun Hareketi, Heykelin Biçimi”başlıklı atölye çalışmaları Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar  adlandırılmış koleksiyon  Sergideki portrelerden esinlenmiştir.

Kil ile şekillenen gövdeler
13-17 yaş grubu için “Telaşa Hareket Katan Tasarımlar”atölyesinde, Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar Sergiyi rehber eşliğinde gezen katılımcılar, portrelerdeki insan vücudunun iki boyutlu halini inceleme fırsatı buluyor. Bedenin ve hareketin bazen soyut bir forma indirgendiği, bazen de tüm detaylarla donatıldığı ünlü heykelleri öğrenen gençler, çamura hareket katan özgün heykeller tasarlıyor.

“Vücudun Hareketi, Heykelin Biçimi” Atölye 18 yaş ve üzeri herkesin katılımına açıktır. Heykel sanatçısı Ferzan Kaan Serdar’ın yürüttüğü atölyede, Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar İnsan vücudunun portrelerde sunuluş biçimi üzerinden sergiyi keşfeden katılımcılar, insanlık tarihi boyunca hem sözde biçim ve hareket hem de gücün görsel temsilinde kullanılmış olan heykel sanatının yaratıcı olanaklarını keşfediyor. Daha sonra kil ve tel kullanarak kendi heykellerini yaratıyor.

ATÖLYE PROGRAMI
Telaşa Hareket Katan Tasarımlar
19 Mayıs Cuma 14.30-16.00

Vücudun Hareketi, Heykelin Formu
19 Mayıs Cuma 19.00-20.30

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu