Haber

Son dakika… Rusya’dan intikam saldırısı: 600 asker şehit! Ukrayna’dan Açıklama

Flaş Haber…Rusya Savunma Bakanlığı, “Ukrayna’ya yapılan intikam saldırısında 600 Ukrayna askeri öldürüldü”açıklama yaptı.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın doğusunda intikam saldırısı düzenlendiğini duyurdu. Saldırıda 600’den fazla Ukrayna askerinin öldürüldüğü bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Rus kışlasına düzenlenen ölümcül saldırıya karşılık olarak bir intikam saldırısı gerçekleştirilmiştir. Saldırıda 600’den fazla Ukrayna askeri şehit olmuştur.”söylendi.

ZELENSKİY’DEN RUSYA’YA Cazibe İddiası

Öte yandan Rusya, Ukrayna’nın bombalanmasına rağmen Rus ordusunun Ortodoks Noeli dolayısıyla ilan edilen ateşkese uymaya devam edeceğini açıkladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy, Ortodoksların Noel dolayısıyla ilan ettiği 36 saatlik ateşkes sırasında Rusya’yı Ukrayna’ya saldırı düzenlemekle suçladı.

RUSYA’NIN KALICI Cazibe KARARI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’da Ortodoks Noeli dolayısıyla ilan ettiği geçici ateşkes, 6 Ocak günü saat 12.00’de yürürlüğe girdi.

Katolik ve Protestan Hristiyanlar Noel’i 25 Aralık’ta, Ortodoks Hristiyanlar ise 7 Ocak’ta Noel’i kutlarlar.

UKRAYNA’DAN REDDETME

Rusya’nın Ukrayna’nın Kramatorsk kentine düzenlediği füze saldırısında 600’den fazla Ukrayna askerinin öldürüldüğü yönündeki açıklaması Ukrayna tarafından yalanlandı. Kramatorsk Belediye Başkanı Oleksandr Honcharenko, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rus saldırılarında okulların hedef alındığını ve bu saldırılarda herhangi bir can kaybının yaşanmadığını belirterek, “Rusya’nın gece saatlerinde düzenlediği füze saldırılarında 2 okul, 8 apartman ve 1 otopark hasar gördü. Can kaybı yaşanmadı”dedim.

Ukrayna’nın Donetsk Valisi Pavlo Kyrylenko, Kramatorsk kentine düzenlenen saldırılarda can kaybı olmadığını belirterek, “7 Ocak gecesi Ruslar Kramatorsk’a 7 füze saldırısı düzenledi. Bir eğitim kurumu binası, bir sanayi tesisine bağlı binalar ve bir otopark hasar gördü. İlk bilgilere göre bu baskınlarda can kaybı olmadı. “dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu