Ekonomi

Suburban Propan beklenenden kötü 2. çeyrek sonuçları açıkladı

WHIPPANY, N.J. – Suburban Propane Partners, L.P. (NYSE:SPH) ikinci çeyrek kazançlarında, analist tahmini olan 1.90 $’ın altında kalan 1.73 $’lık Ortak Birim başına gelirle bir eksiklik bildirdi.

Şirketin çeyrek geliri 498,09 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 551 milyon dolarlık konsensüs tahminini de karşılayamadı. Bu performans, şirketin 104,5 milyon dolar ya da Ortak Birim başına 1,63 dolar net gelir elde ettiği bir önceki yılın ikinci çeyreğine kıyasla düşüşe işaret ediyor.

Başkan ve CEO Michael A. Stivala zayıf çeyreği, müşterilerin ısınma talebini olumsuz etkileyen tutarsız hava koşullarına ve mevsimsel olmayan sıcak havaya bağladı. Bu zorluklara rağmen Stivala, şirketin operasyonel yönetim ve müşteri tabanı büyütme girişimleri yoluyla sıcak havanın satılan hacimler üzerindeki etkilerini azaltma çabalarının altını çizdi. Stivala ayrıca şirketin yenilenebilir doğal gaz (RNG) operasyonlarındaki gelişmelere ve devam eden sermaye iyileştirme planlarına da dikkat çekti.

Şirketin satılan perakende propan galonu, özellikle çeyrek boyunca yaşanan sıcak hava koşulları nedeniyle bir önceki yıla göre %2,7 oranında azaldı. Suburban Propane, satılan düşük hacimlere rağmen, kısmen daha yüksek birim marjları sayesinde toplam brüt marjını %4,4 artırarak 308,0 milyon dolara çıkarmayı başardı.

İleriye baktığımızda, Suburban Propane, temel propan operasyonlarının genişletilmesi ve yenilenebilir enerji alternatiflerine yapılan yatırımlar da dahil olmak üzere stratejik büyüme girişimlerine odaklanmaya devam ediyor. Şirketin operasyonel mükemmelliğe ve stratejik yatırımlara olan bağlılığı, ısıtma sezonunda karşılaşılan kısa vadeli rüzgarlara rağmen uzun vadeli büyümeyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu