Ekonomi

TeraWulf 7,6 EH/s hash oranına ulaştı, 22 milyon dolarlık borcunu ödedi

EASTON, MD. – TeraWulf Inc., bir Bitcoin madencilik şirketi. (NASDAQ:WULF) geçtiğimiz günlerde saniyede 7,6 exahash (EH/s) olan kendi madencilik hash oranına ulaştığını ve 22 milyon dolarlık borç geri ödemesi yaptığını duyurdu. Şirketin Şubat ayındaki ilerlemesi, 2024’ün ilk çeyreğinin sonunda 8 EH/s’lik ve 2024’ün ortasında 10 EH/s’lik bir hash oranına ulaşma hedefine doğru bir adıma işaret ediyor.

Geri ödeme, nakit akışının vade sonuna kadar uzatılmasına katkı sağlar. TeraWulf ayrıca yılın ilk çeyreğinde elde edilen nakitle Nisan 2024’ün başlarında önemli bir borç geri ödemesi daha yapmayı planlıyor. TeraWulf, 2023’ün sonunda 50 milyon doların üzerinde nakit rezervi bildirerek bilançosunda ve likiditesinde iyileşme bildirdi.

Mali İşler Direktörü Patrick Fleury, şirketin bitcoin madenciliği için kaldıraç azaltma ve bölüm başkanı maliyetine olan bağlılığının altını çizdi. TeraWulf, 50.000 $’lık bir fiyata ve 580 EH/s’lik bir ağ hashrate’ine dayalı olarak bitcoin başına yaklaşık 25.000 $’lık madencilik maliyeti tahminiyle, ilk çeyrekte önemli miktarda nakit akışı bekleyerek borcun daha da azaltılmasına olanak tanıyacak.

İcra Kurulu Başkanı Paul Prager, TeraWulf’un mali disiplinini ve borçlarının derhal ödenmesini vurguladı. Şirket, 2024 yılı sonuna kadar 300 megawatt (MW), 2025 yılında ise 550 MW’ı işletmeye almayı hedefliyor.

TeraWulf, Amerika Birleşik Devletleri’nde çevresel olarak temiz enerji kaynaklarına odaklanan Bitcoin madencilik tesisleri işletiyor. Operasyonlarında kullandığı enerjinin %91’inden fazlası nükleer, hidroelektrik ve güneş enerjisi gibi sıfır karbonlu kaynaklardan geliyor ve hedefi %100 sıfır karbonlu enerji kullanımına ulaşmak.

Bu duyuru TeraWulf Inc. tarafından yapılmıştır. tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve riskler, belirsizlikler ve varsayımlar içeren ileriye dönük beyanlar içermektedir. Gerçek sonuçlar, bu beyanlarda ifade edilen veya ima edilenlerden önemli ölçüde farklı olabilir. Yatırımcılar, şirketin basın açıklaması tarihi itibarıyla beklentilerini yansıtan bu ileriye dönük açıklamalara gereğinden fazla güvenmemeleri konusunda uyarılmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu