Haber

Vakıf, İsrail’in katliamına karşı ses çıkaramayan Süleymancılara büyük tepki gösterdi.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim sabahı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir baskın başlatmasının ardından İsrail ile Gazze arasındaki çatışmalar yoğunlaşmaya devam ediyor.

İsrail’in 18 gündür bombaladığı abluka altındaki Gazze Şeridi’nde hayatını kaybeden sivillerin sayısı 6 bine ulaştı.

MÜSLÜMANLARI BİRLEŞTİREN KONSEYİ TERK ETTİLER

İşgalci İsrail’in soykırım niteliğindeki katliamlarına karşı küresel ölçekte toplumun her kesiminden tepki sesi yükselirken bazı kesimler sessiz kalıyor.

Almanya’da faaliyet gösteren ve ‘Sülemancı’ lakabıyla tanınan İslam Kültür Merkezleri Birliği( VİKZ), 18 gündür İsrail vahşetine herhangi bir tepki göstermedi.

İsrail’e karşı tavır alamayan İslam Kültür Merkezleri Birliği tepkisel tutumunu dile getirdi. İslami oluşumlarayansıtıldı.

VİKZ, Gazze’deki insanlık dramına duyarsız kalmıyor. Almanya Müslümanları Koordinasyon Kurulu(KRM)’den ayrıldığı öğrenildi.

Almanya’daki Müslümanları federal düzeyde temsil eden Alman Müslümanlar Koordinasyon Kurulu’nda; Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ( DİTİB) İslam Cemiyeti Milli Görüşü ( IGMG), Avrupa Türk-İslam Birliği ( ATİB) gibi kuruluşları içerir.

  • Merhum Süleyman Hilmi Tunahan Hocaefendi’nin yolundan gittiğini iddia eden ve kamuoyunda “Süleymancı” olarak tanımlanan oluşumlar, geçmişten bu yana toplumsal duyarlılığa duyarsız olmakla eleştiriliyor. Milletin ve ümmetin durduğu yerde duramayan birçok ‘Süleymancı’ yapı, yurtdışında da aynı tarafsız tavrı sürdürüyor.

Almanya’da VİKS bünyesinde 300’e yakın ibadethane ve eğitim derneği bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu