Haber

ABD başkan adayı Kennedy, Demokrat Parti’yi hile yapmakla suçladı

Kennedy Jr., eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Demokratik Ulusal Komite’yi kuralları değiştirdiği için eleştirdi.

DNC, seçmenleri Demokrat parti içinde başka seçeneklere sahip olma veya kimin aday olacağı konusunda fiilen haklarından mahrum bırakıyor. diyen Kennedy Jr. bunu yeni kurallar koyarak yaptığını iddia etti.

“CUMHURBAŞKANI ADAYININ ALDIĞI OYLAR SONRAKİ ÜLKELERDE SAYILMAYACAK”

Kennedy Jr. Iowa ve New Hampshire’da ön seçimlere katılan bir başkan adayının aldığı oylar aşağıdaki eyaletlerde sayılmayacak. Yani bu iki eyalette kazandığım delegeler Başkan Joe Biden’a gidecek. söz konusu.

Kennedy Jr., Biden’ı otomatik olarak destekleyen DNC içindeki muhteşem delegeleri de hesaba katıyor. Bu duruma göre sadece yüzde 20 kazanması gereken Biden’ı yenmem için tüm eyaletlerde yüzde 80 oy almam gerekiyor. Şu şekilde konuştu:

“SİYASİ SİSTEM SAHTEKARLIKTIR”

Kennedy Jr., tarihin bu döneminde birçok Amerikalının demokrasinin yozlaştığına inandığını kaydetti. Siyasi sistem hileli, gerçekte demokrasi yok ve ne yazık ki DNC bunu doğrulamak için adımlar atıyor.” ifadesini kullandı.

SANSÜRLENDİĞİNİ İDDİA EDİYORDU

ABD Temsilciler Meclisi Yargı Komitesi’nin ilgili alt komitesi tarafından 21 Temmuz’da düzenlendi. Federal hükümet kurumlarını silahlandırmak” Ve ” çevrimiçi sansür uygulamalarıOturum sırasında Kennedy Jr., Demokratlar tarafından sansüre uğradığını iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu