Haber

Belediye Başkanı Kanar’dan Deprem Seferberlik Planı

Hatay Arsuz’da görev yapan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 11 ilde ağır hasara yol açan deprem sırasında 1. Derece deprem bölgesi olan Mustafakemalpaşa’da deprem seferberlik planını açıkladı. “Deprem hayatın bir gerçeğidir. ” Başkan Kanar, sözlerini kullanarak, “‘Depreme karşı güçleniyoruz” dedi.

11 ili etkileyen depremin ardından Mustafakemalpaşa’nın gündemi sarsılırken, Önder Kanar çalışmalarını titizlikle sürdürdü. Önder Kanar, Afet ve Acil Durum Raporu’nu Mustafakemalpaşa Belediyesi Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Oturumunda meclise sundu.

 

SIFIRDAN BAŞLIYORUZ

Mustafakemalpaşa’da olası bir depreme karşı hazırlıkları titizlikle sürdüren Önder Kanar, Mustafakemalpaşa’da toplam 43 Mustafakemalpaşa Afet ve Acil Durum Toplanma Alanının belirlenerek tabelaların yerleştirilmesiyle sıfırdan başladıklarını duyurdu.

Ocak 2021’de alınan Meclis kararıyla 20 gönüllü belediye çalışanından oluşan Mustafakemalpaşa Arama Kurtarma Ekibi Kurtarma grubu ve 30 kişilik bir gruptan oluşan Yerel Destek Grubu, depremde profesyonelce çalıştıklarını belirtti. Kahramanmaraş’ın merkezinde yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremin yaşandığı ve Mustafakemalpaşa’da olası bir depreme karşı hassasiyetle çalışan bir ekibin bulunduğu belirtildi. Öyle olduğunu bildirdi. 50 kişilik özel ekibin yanı sıra, AFAD eğitimini tamamlamış istekli bireylerden oluşan arama kurtarma gruplarını da genişleteceklerini belirten Önder Kanar, “Gönüllüleri içerebilecek ekip sayısını artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arama kurtarma ekibimize katılmak isteyen ilçe halkımız, “Depremde bize maddi ve manevi destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Kanar, ‘Deprem coğrafyamızın gerçeğidir, 1’inci derece deprem bölgesi olan Mustafakemalpaşa’da göreve geldiğimiz günden bu yana hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürmeye de devam ediyoruz. Hatay Arsuz’da bulunduğum süre boyunca sayısız insanla temas kurduk. Yüzlerce aileyi ilçemizdeki korunaklı binalarda ağırladık ve tüm eksiklerini tamamladık. Mustafakemalpaşa’da 381 yapıyı inceleyerek raporladık ve gerekli tüm önlemleri aldık. Deprem riskine karşı hazırlıklı olmak şehrimizin güvenliği ve halkımızın refahı açısından öncelikli bir görevdir. Bu plan, deprem durumunda daha iyi koruma sağlamak için geliştirilmiş bir stratejiyi yansıtmaktadır ve tüm paydaşların katılımını teşvik etmekteyiz. Daha güvenli bir Mustafakemalpaşa için doğru planlarla emin adımlarla ilerliyoruz. ” söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ayancikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu