Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kırşehir’de konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, Türkiye’nin dünya gündemini belirleyen bir ülke haline geldiğini söyledi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Kırşehir’e gelen Dağ, Valiliği, Ahi Evran Türbesi ve Külliyesi’ni, Yeşil Beyaz Kadın Girişim Kooperatifini ve Cacabey Medresesi’ni ziyaret etti, esnafla bir ortaya geldi.

AK Parti Vilayet Başkanlığı’nda konuşan Dağ, ortada iki gemi olduğunu, kaptan ve rotası belirli olanın güvertesinde milyonlarca insan yer aldığını, oburunun ise kaptan ve rotasının aşikâr olmadığını tabir etti.

2023 seçimlerine 5-6 aylık bir müddet kaldığına dikkati çeken Dağ, Cumhuriyet tarihinin en kıymetli seçimini kazanmak için vazife şuuruyla, canla başla çalışılması gerektiğini tabir etti. Gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Dağ, şöyle konuştu:

“Türkiye dünya gündemini belirleyen bir ülke haline geldi. Bunu herkesin çok net görmesi gerekiyor. Dünya gündemini belirleyen ögelerden biri Rusya- Ukrayna savaşı öncesi ve sonrasında dışişleri bakanlarının bir ortaya getirilmesi oldu. Sonra dünyada tahılla ilgili sorun yaşanmaya başladığında, tahıl sıkıntısını çözdüğümüzde yeniden dünya gündemi bunu konuştu. Müddet uzatıldı tekrar dünya bunu konuştu. Esir takasının gerçekleştirilmesi de gündem oldu. En son geçen hafta tahminen de 8 milyara ulaşan dünya nüfusunun birçoğunun geleceğini etkileyecek bir görüşme Türkiye’de yapıldı. Hem Amerika istihbarat başkanının hem Rusya istihbarat başkanının Türkiye’de görüşmesi. Bunlardan Cumhuriyet Halk Partisi’nin üst yönetimindeki bazı kişiler gurur duymuyor. Biz gurur duymaya, bu anlamda doğru işler yapmaya, doğru yolda ilerlemeye devam edeceğiz.”

Milletin AK Parti’nin yanında olduğunu belirten Dağ, “Yalanla, iftirayla diğerleri zamandan harcamaya devam etsinler. Allah’ın izniyle yaptığımız işlerde bugüne kadar en doğrusunu yapmaya gayret ettiğimiz sürece vatandaşımız da bizimle beraber olmaya devam edecektir.” dedi.

Dağ, konferans salonunda düzenlenen “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye” aktifliğine de katılarak gençlerle bir ortaya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu