Teknoloji

Roket yarışının toplam ödülü 1 milyon 140 bin TL!

TEKNOFEST kapsamında ROKETSAN yönetiminde Avrupa’nın ilk, dünyanın ikinci roket yarışı olma özelliği taşıyan yarış, bu yıl da büyük ödülü ve katılımcıların emekleriyle heyecanını canlı tutuyor.

Gençlere uzay teknolojileri alanında deneyimleme fırsatı sunan, gençlerin kendi tasarladıkları roketleri ürettikleri, tasarımdan üretime, entegrasyondan hazırlığa kadar her adımdan sorumlu olan yarış sistemi mühendisliği vizyonuyla çalışmaktadır. ve uç.

TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları kapsamında ilki 2018 yılında düzenlenen Roket Yarışması’na gençlerin ilgisinin her geçen yıl artarak devam ettiği belirtiliyor. Bilim ve mühendislik bilgilerini farklı alanlarda kullanan gençler, disiplinler arası düşünerek ve karmaşık süreçleri planlayarak roket tasarımı, üretimi ve entegrasyonunda başarılı olurlar.

31 İLDEN 64 KADRO FİNALDE

TEKNOFEST 2023 kapsamında yine en görkemli yarışmaların ortasında yer alan Roket Yarışması, bu yıl Yüksek İrtifa (4 bin fit), Orta İrtifa (8 bin fit), Yüksek İrtifa (18 bin fit) olmak üzere dört farklı kategoride yer alıyor. ) ve Şiddetli Görev (7 bin 5 yüz fit). kategoriye göre düzenlenmiştir. Başvuru sayısının katlanarak arttığı Roket Yarışması’na bu yıl 1098 takım başvurdu. Finalleri 31 farklı ilden 64 kadro ile 612 yarışmacı kazandı.

Havacılık mesleğinde değerli bir adım atmanın yanı sıra gençlere eşsiz bir teknoloji serüveni, grup ruhu ve kadrolu olmanın kazanımlarını sunan yarışa lise, önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ve mezunları katılıyor. TEKNOFEST 2023 kapsamında ödüllerin katlandığı Roket Yarışmasında bu yıl toplam ödül 1 milyon 140 bin TL oldu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu